XXVII Międzynarodowe
Targi STACJA PALIW 2020

Data:
Start: 13.05.2020 10:00
Koniec: 15.05.2020 14:00

Adres:
EXPO XXI
Ignacego Prądzyńskiego 12/14

01-222 Warszawa
Polska

Organizator:
Polska Izba Paliw Płynnych:
ul. Słomińskiego 19 lok. 521,
00-195 Warszawa
tel. +48 22 637 50 77
Email: targi(at)paliwa.pl
DZIAŁ TARGÓW:
Department of Trade Fair:

Adrian Ćwikliński
a.cwiklinski(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 119
kom: +48 731 838 351

Bożena Runowska
b.runowska(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 105
kom: +48 720 832 004

Konkurs "Produkt Roku"
Katarzyna Tomczak
k.tomczak(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 117
kom: +48 504 144 155

O konkursie "Produkt Roku"

 

Międzynarodowe Targi STACJA PALIW, organizowane przez Polską Izbę Paliw Płynnych wynikają z założeń statutowych Izby – wspomagania przedsiębiorców w zachowaniu rynkowej równowagi konkurencyjnej. Ta zaś nie jest możliwa bez najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych. Targi STACJA PALIW pokazują więc to, co przedsiębiorcom konieczne do biznesu. To właśnie wyróżnia konkurs PRODUKT ROKU, towarzyszący targom od początku ich istnienia. Premiuje on najlepsze prezentowane przez wystawców rozwiązania. Prestiżowe statuetki konkursowe świadczą o docenieniu produktów nie tylko przez przedsiębiorców, na przyszłość stanowią istotne wsparcie w codziennej pracy handlowców, wsparcie sprzedaży.

Do Konkursu można zgłaszać produkty czy usługi związane z obrotem paliwami: ich transportem, instalacje i urządzenia dystrybucyjne, ale także te związane z handlową działalnością pozapaliwową stacji, która dziś oprócz tradycyjnych akcesoriów motoryzacyjnych obejmuje w praktyce cały sektor retail (wraz ze wsparciem marketingowym!), czyli bogatą ofertę sklepu, gastronomii, a także usług.

Warto podkreślić, że Targi STACJA PALIW to ważne spotkanie profesjonalistów. Odwiedzający są zainteresowani szczegółową ofertą i potrafią ją docenić. Informacje o produktach zgłoszonych do konkursu są publikowane w mediach Izby, m.in. na stronie internetowej targi.paliwa.pl, gdzie też odbywa się głosowanie w kategorii NAGRODA PUBLICZNOŚCI. To tutaj na produkt czy usługę głosują ich potencjalni nabywcy i użytkownicy. Warto również podkreślić, że stoiska firm uczestniczących w konkursie są w trakcie Targów specjalnie oznakowane napisem: „Produkt zgłoszony do Konkursu”.

Komisję Konkursową tworzą niezależni eksperci sektora naftowego, jak i przedstawiciele kluczowych dla branży urzędów.

Głównymi kryteriami oceny w konkursie są: poziom i nowoczesność zastosowanych technologii; walory użytkowe i estetyczne; oryginalność rozwiązań. Ze względu na szeroki zakres zainteresowań biznesowych naszych przedsiębiorców, wynikający z konieczności dywersyfikacji prowadzonej działalności i wciąż postępującego rozwoju nowoczesnych technologii, szeroki jest też zakres tematyczny, jak i dobór kategorii konkursowych. Niezmienne są jednak kryteria: innowacyjność i zastosowanie w gospodarce.

W tej edycji konkursu zostanie przyznana nagroda w nowej kategorii: INNOWATOR. Komisja Konkursowa przyzna ją produktowi/usłudze, który/ która miał/a wpływ na rozwój sektora.

Wręczenie nagród, Statuetek PRODUKT ROKU 2019, LAMPY PREZESA POLSKIEJ IZBY PALIW PŁYNNYCH i NAGRODY PUBLICZNOŚCI, odbędzie się drugiego dnia Targów, w trakcie uroczystego bankietu.

Nagrodzeni w konkursie PRODUKT ROKU promowani są w izbowych mediach, do których należą przede wszystkim miesięcznik „Paliwa Płynne” oraz branżowy portal Paliwa.pl. Przedsiębiorcy mogą więc pochwalić się nie tylko bezpośrednio przed klientem, lecz otrzymaną nagrodę lub wyróżnienie wykorzystać w ogólnopolskiej kampanii promocyjnej i konstruowaniu, wzbogacaniu ofert. Oprócz statuetki i tytułu uczestnik konkursu uzyskuje więc długofalowe wsparcie marketingowe, co pozwala dotrzeć do zainteresowanych klientów.