XXVI Międzynarodowe
Targi STACJA PALIW 2019

Data:
Start: 15.05.2019 10:00
Koniec: 17.05.2019 14:00

Adres:
EXPO XXI
Ignacego Prądzyńskiego 12/14

01-222 Warszawa
Polska

Organizator:
Polska Izba Paliw Płynnych:
ul. Słomińskiego 19 lok. 521,
00-195 Warszawa
tel. +48 22 637 50 77
Email: targi(at)paliwa.pl
DZIAŁ TARGÓW:
Department of Trade Fair:

Adrian Ćwikliński
a.cwiklinski(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 119
kom: +48 731 838 351

Bożena Runowska
b.runowska(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 105
kom: +48 720 832 004

Konkurs "Produkt Roku" 2019
Katarzyna Tomczak
k.tomczak(at)paliwa.pl
tel. +48 22 637 50 77 wew. 117
kom: +48 504 144 155

Aktualności

04.04.2017

Fachowcy w zakresie automatyzacji biznesu naftowego

Dokładne i zautomatyzowane obliczanie produktów naftowych od bazy naftowej do zbiornika samochodu

ND to fachowcy w zakresie automatyzacji biznesu naftowego z 1996 roku
Grupa firm ND powstała w 1996 roku, a więc zdobyta w ciągu 20 lat rozległa wiedza i praktyczne doświadczenie sprawiły, że ND stała się ekspertem w zakresie automatyzacji biznesu naftowego i gazowego.
 
Dzisiaj kompleksowe rozwiązania ND zapewniają dokładne i zautomatyzowane obliczanie produktów naftowych od bazy naftowej do zbiornika samochodu. Funkcje te obejmują niezależne i stałe monitorowanie czynności personelu i działania sprzętu, programową analizę bieżącej sytuacji, jak również wielopoziomowy system sygnalizowania o normalnych lub nietypowych sytuacjach. Rozwiązania ND są oparte na dokładnej wiedzy w zakresie fizyki substancji ciekłych oraz na precyzyjnym matematycznym zaprojektowaniu reakcji paliwa w różnych warunkach. To powoduje, że w połączeniu z urządzeniami pomiarowymi ND, skuteczność istniejącego systemu automatyzacji przewyższa wszystkie znane analogi.
 
ND – to ukraińska spółka technologiczna, która opracowuje, produkuje, wdraża i wspiera systemy kontroli jakości i ilości paliwa od bazy naftowej do zbiornika pojazdu.
 
ATG systems (Automatyczny system pomiaru poziomu)
Integralną częścią kompleksowych rozwiązań z automatyzacji ND jest ultradźwiękowy system ATG, który pozwala łatwo i dokładnie określać poziom, temperaturę i gęstość płynów w zbiornikach.
 
Wyjątkowy ultradźwiękowy system pomiarowy pozwala wyeliminować mechaniczne części ruchome w konstrukcji czujnika, zrezygnować z pływaków oraz czujników pojemnościowych celem bardziej precyzyjnego pomiaru poziomu płynu w różnych zbiornikach, jak również wykorzystać metodę zdalnego pomiaru zbiorników zabezpieczonych zamknięciami.
 
Szeroki asortyment produkcji przedstawiony poziomomierzami do ciągłego pomiaru poziomu w substancjach, które przepuszczają dźwięk (czyste produkty ropowe, gaz skropiony, oleje, etanol, rozpuszczalniki, woda i inne), w substancjach dźwiękoszczelnych (mazut i substancje sypkie) oraz w niebezpiecznych substancjach chemicznych (amoniak, chlor, kwasy, alkalia i inne).
 
POS-system
Firma ND opracowała system POS, aby zapewnić jednolity cykl technologiczny w procesie wydawania paliwa na stacjach paliw, zautomatyzowaną pracę poziomomierzów i terminali, jak również organizację pionowo zintegrowanej kontroli wydawania paliw i produktów pokrewnych.
 
Technologie ekranów dotykowych i możliwość przyjmowania różnych form płatności pozwala klientom szybko i łatwo tankować się na stacjach paliw. Natomiast wbudowany czujnik sterowania TRK, przewidujący podłączenie ATG, pomaga sprawować kontrolę dostaw i sprzedaży paliw na stacjach paliw ze zdalnego biura w trybie on-line.
 
Kompleksowe rozwiązania pozwalają zaprojektować zautomatyzowane punkty sprzedaży samoobsługowej na stacjach paliw z wykorzystaniem terminali samoobsługi ND SELF POS, które przyjmują wszystkie sposoby opłat.
 
Oprogramowanie
Oprogramowanie ND pozwala zbierać w jednym miejscu wszystkie dane, dotyczące funkcjonowania stacji paliw, sprzedaży produktów i usług pokrewnych, płatności bezgotówkowe, prowadzenie kontroli zapasów paliw, prowadzenie ewidencji zamówień i uregulowania płatności z podwykonawcami, analizowanie transakcji finansowych.
 
Szczególną cechą technologii jest to, że system buduje wykresy, ilustrujące obliczeniową i faktyczną ewidencję paliw w oparciu o wskaźniki systemu ATG i systemu POS, pokazując saldo towarów i paliw w całej sieci stacji paliw.
 
Ponadto oprogramowanie posiada wbudowany model matematyczny standardowego zachowania produktu naftowego z prowadzeniem czynnikowej analizy nietypowych (niestandardowych) sytuacji z ustaleniem ich statusu do terminowego podjęcia wobec nich odpowiednich decyzji zarządzających.
 
Dlaczego jest to potrzebne?
ND troszczy się o swoich klientów i ich biznesy. Kompleksowe rozwiązania ND z automatyzacji pozwalają zorganizować obliczenie masy produktu w celu zmniejszenia jego utraty naturalnej z 0.8% do 0.2-0.3%, a to wynosi od 600 tysięcy do 1,5 mln dolarów z każdych 100 stacji paliw.
 
Ponadto, z pomocą kompleksowych rozwiązań dokonuje się gromadzenia informacji ze wszystkich stacji paliw co 5 minut i generowania pakietów informacyjnych o pracy stacji i przesyłania ich do centrali, dzięki czemu unika się drobnych i większych nadużyć pracowników na stacjach.
 
Warto odnotować, że kompleksowe rozwiązania są również wyposażone we wbudowany system pracy z produktami pokrewnymi i kawiarniami, co pozwala stwarzać uniwersalne miejsca handlowe do szybkiej obsługi klienta.
 
Unikalne oprogramowanie z systemem promocji i kontroli płynności towarów pozwala obniżyć straty z tytułu przeterminowania towarów na 20-25% na każdej stacji paliw dzięki organizacji wyprzedaży i promocji.