• sliderek_targi_1.jpg
 • sliderek_targi_4b.jpg
 • sliderek_targi_3.jpg
 • sliderek_targi_4aa.jpg
 • sliderek_targi_4.jpg
 • sliderek_targi_4aaa.jpg
 • sliderek_targi_4a.jpg
 • sliderek_targi_2.jpg
 • sliderek_targi_6.jpg
 • sliderek_targi_5a.jpg
27.02.2017

Automatyka dla stacji paliw

Tankomaty dla stacji paliw i autocystern

Automatyka i tankomaty dla stacji paliwFirmę Hectronic Polska tworzy zespół specjalistów, posiadających głęboką wiedzę i doświadczenie związane  z automatyką dla stacji paliw i systemami do parkowania, zdolnych do realizacji dużych projektów informatycznych oraz rozumiejących wymagania rynku i potrzeby klientów.

Z pełną ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2017. 

Kilka pytań do Hectronic Polska

Z jakimi wyzwaniami wiąże się inwestycja w stacje flotowe?

Jednym z najważniejszych wyzwań jakie stoją przed inwestorem jest wybór odpowiedniego systemu przeznaczonego do automatycznego samoobsługowego tankowania pojazdów. Każdy właściciel stacji decydujący się na zastosowanie automatyki do tankowania na stacji już istniejącej lub stworzenie od podstaw samoobsługowej stacji flotowej musi mieć pewność, że zastosowane rozwiązanie jestTankomat automatyczny dla stacji paliw sprawdzone, będzie działać bezawaryjnie oraz posiada wszelkie certyfikaty i dopuszczenia.

Oczywiście bardzo istotne jest również wsparcie techniczne i serwis jakie oferuje dostawca systemów do samoobsługowego tankowania. Bardzo ważną kwestią jaką musi wziąć pod uwagę inwestor szczególnie w przypadku budowy nowych stacji jest odpowiednia, dogodna lokalizacja stacji flotowej.

Jak zintegrowane muszą być systemy pod względem płatności i wymogów fiskalnych?

W przypadku systemów dla samoobsługowych flotowych stacji paliw nie ma konieczności stosowania drukarek fiskalnych w automatach. W przypadku gdy ze stacji flotowej będą korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy którzy będą tankować w oparciu o wcześniej podpisaną umowę z właścicielem stacji flotowej, wówczas tankowanie będzie odbywało się z wykorzystaniem identyfikatorów np. karty flotowej wydanej przez właściciela stacji a klient otrzyma od właściciela fakturę zbiorczą za zatankowane medium.

Oczywiście można zastosować systemy bardziej rozbudowane umożliwiające korzystanie ze stacji flotowej klientom niezarejestrowanym, którzy będą dokonywać płatności gotówką lub kartami płatniczymi bezpośrednio przy automacie do tankowania. W takim przypadku niezbędne jest wyposażenie automatu w drukarkę fiskalną.

Rozm. Jacek Wojtasik, Dyrektor ds. Handlowych Hectronic Polska i Zdzisław Pisiński, Redaktor Naczelny miesięcznika „Paliwa Płynne", oficjalnego organu Polskiej Izby Paliw Płynnych 

AKTUALNOŚCI

 • Halina-Pupacz-Prezes-Polska-Izba-Paliw-President-Polish-Chamber-of-Liquid-Fuels

  Świat szybko się zmienia, a wymagania klientów stale rosną. Dlatego innowacje, czysta energia, nowoczesne technologie są tym, czego polski przedsiębiorca dzisiaj potrzebuje, aby sprostać konkurencji. Organizowane przez Polską Izbę Paliw Płynnych Międzynarodowe Targi STACJA PALIW są okazją do zebrania najlepszych praktyk, omówienia bieżących problemów sektora paliw i energii, określenia priorytetowych zadań i znalezienia skutecznych sposobów ich realizacji. Dziękując za dotychczasową współpracę,  serdecznie zapraszam na 27. edycję Targów, która odbędzie się w dniach 13-15 maja 2020 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

   Halina Pupacz

  Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych

Patroni 2019

Wystawcy 2019